Кошти на поточний ремонт у школах зазвичай збирали з батьків. В більшості школах району щомісяця, так звані “благодійні внески” становили по 10 грн на школу і аналогічно на клас. Цього року в проект бюджету було внесено пропозицію виділяти кошти на ремонт з районного бюджету. Документ про заборону збирати кошти, було направлено відділом освіти Здолбунівської РДА 7 лютого, до усіх навчальних закладів району – зазначає начальник відділу Ігор Антонюк.

Засідання бюджетної комісії. Фото Здолбунівська районна рада

“- Як ми всі знаємо, впродовж багатьох останніх років поточні ремонти у школах району здійснювалися, переважно, за кошти батьків. Саме вони купували фарби, лаки і т.д., щоб нового навчального року діти йшли в оновлені класи. Маючи в районному бюджеті достатній ресурс, ми вирішили спрямувати його частину саме на поточні ремонти в закладах освіти. Загалом впродовж 2017 року плануємо спрямувати на це 1,7 млн грн. У так званому “першому” бюджеті на цей рік, на поточні ремонти в школах вже закладено 955 тис. грн. Решту суми – 745 тис. грн., я маю всі підстави вважати, буде виділено до літа. Разом з тим, якщо батьки мають бажання придбати у класи, де навчаються їхні діти, скажімо, телевізор, нову дошку чи ще щось, то це – їхнє право. Головне, щоб збір та використання коштів на ці потреби відбувався відкрито, щоб ніхто з батьків не звертався до влади із запитанням “на що я здаю кошти?”. Такі запитання, якщо вони виникають, треба задавати директорам закладів.” – зазначив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук
Ми поцікавились що з цього приводу думають батьки школярів.
– “Дуже добре, що і депутати і інші чиновники, звертають увагу на таку вкорінену традицію здавання на ремонт. Для когось по 20 грн щомісяця сума і не велика, а дехто не може дозволити собі і цього. А ремонти ті де? Тепер влада може і контролюватиме на що кошти виділяє і чи не осідають вони у кишенях директорів,” – прокоментувала пані Наталя.
Якщо у вашій школі продовжують збирати кошти на ремонт школи чи класу, закликаємо звертатись до начальника відділу освіти Ігоря Антонюка, написавши на його сторінку у Фейсбук, або зателефонувавши до нашої редакції.
Основне фото ілюстративне