Сьогодні, у Рівному відбулось перше засідання Госпітальної ради. На ньому обрали голову, заступника та секретаря. До ради входять представники усіх районів та ОТГ пропорційно населенню. Здолбунів мали представляти двоє членів, але чи потрібна Здолбунівщині участь в такому впливовому органі, та і чи взагалі потрібна медицина районним чиновникам?

Нагадаємо, Госпітальна рада, це впливовий дорадчий орган, на засіданнях якого розроблятимуть та вирішуватимуть:
– проводити медичну реформу.
–  впливати на призначення керівників.
– визначати обіг коштів серед учасників Госпітального округу для фінансування медичних програм;
– реорганізовувати медичні заклади в межах округу.
– підготовка багаторічного плану розвитку Госпітального округу, що не можливо без знання чинного законодавства в галузі ОЗ, напрямків реформи, практичної роботи ЛПЗ, механізмів бюджетування, умінь аналізу та моніторингу, стратегічного планування та інше.

Від Здолбунівщини туди мали делегувати двох членів. Відповідний проект рішення було опубліковано на сайті районної ради ще у травні.

Після цього збирались пропозиції, відбувались обговорення, певних осіб делегували колективи медичних закладів…

В той час коли інші міста та райони делегували своїх осіб – Здолбунівщина перенесла розгляд питання.

СЕСІЯ РІВНЕРАДИ:

 

Секретар Рівнеради Сергій Паладійчук закликав до голосування на сесії незалежно від прізвищ, аби не втратити представництво в Госпітальній раді. У Здолбунові це ж нікого не турбує, адже проект рішення сьогодні на сесію взагалі не винесли.

Подейкують, принципова позиція одного з депутатів і небажання бачити одного з претендентів на членство в Госпітальній раді Владислава Сухляка стала перешкодою для того, аби Здолбунівщина взагалі там була представлена. Та заміну “небажаному” знайти не просто. Були потуги делегувати в медичний дорадчий орган – освітянина, але вони завершились невдачею. Кандидат сама відмовилась від можливості, посилаючись то на певну нефаховість, то на серйозний тиск з боку медиків.

Обирали без Здолбунова

Сьогодні, на засіданні Госпітальної ради обирали голову, секретаря та заступника голови Госпітальної ради. Ними не стали жителі Здолбунівщини, бо їх там просто не було. Головою ради обрали Віктора Талащука.

Натомість у Здолбунові запевняють, що вони не винні.

 

Госпітальна рада є сферою відповідальності суто Здолбунівської районної ради. Всі документи надходили виключно туди. Мені дуже шкода, що в день коли відбувається засідання Госпітальної ради Здолбунівщина там не представлена. Дуже боюсь, що таке відтягування Здолбунівською районною радою призведе до того, що інтереси нашого краю не будуть враховані. Нас не буде відстоювати ніхто. Ми говорили аби делегували якнайшвидше, але це рішення суто компетенція ради. Жодних рішень районна адміністрація не приймає і рішення не за мною. Якби це могли робити ми, то вже два представники в Госпітальну раду було б делеговано давним-давно, – коментує голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.

В районній раді говорять про те, що просто питання на сесію ніхто не виніс. Ні на президію, ні на комісію. Нічого не прозвучало ні від кого і на самій сесії.

І справді дивно, адже перший заступник голови РДА Леонід Власюк є депутатом районної ради і на сесії з його боку не прозвучало жодного зауваження до того, що членство району в Госпітальній раді не розглядається. І якби грубо це не звучало, коментар голови в такому контексті виглядає просто брехнею.  Жоден депутат не заперечив і не вніс в порядок денний це питання. Не менше в цьому винен і голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк.  Та тепер тикати одне на одного пальцями – просто смішно. Навіть якщо через неузгодження кандидатур з певною особою, це рішення переносилось раніше, то чому опозиція не відреагувала? Чому взагалі всі кандидатури не поставлено на голосування, щоб депутати обрали в спосіб в який вони мають це робити – голосуванням, а не кулуарними балачками? Депутати просто сиділи і мовчали не розуміючи до кінця як нині вони плюють на своїх виборців. На людей які довіряють їм і певні, що депутати зроблять усе аби вони почували себе краще.

Чому плюють? Бо вже на наступному засіданні Здолбунівську ЦРЛ можуть реформувати. Довести що це робити не можна – буде нікому. Вже через тиждень можуть прийти кошти з держ. бюджету і сказати, що вони потрібні на лікування здолбунівчан – буде банально нікому. Їх розділять зацікавлені представники між своїми районами і лікарнями. Сказати що потрібен ремонт дороги до лікарні – тиша, сказати яка якість і які необхідна апаратура – тиша. Ніхто не скаже нічого – бо банально нікому. Бо депутати за мир і спокій на сесії, щоб виборці не знали що відбувається…

Ольга Ферар