Здолбунівщиною активно почали ширитись чутки стосовно поганої роботи рятувальників під час пожежі у місті. Нагадаємо, нещодавно у Здолбунові блискавка влучила у житловий будинок, який було повністю знищено вогнем. “Здолбунів медіа” поспілкувались з  начальником Здолбунівського сектору ГУ ДСНС Денисом Гринюком, аби розібратись чи дійсно автівок пожежних у Здолбунові нема, їдуть вони довго і чи направду порожні.

Скажіть будь ласка в якому стані перебувають на чергуванні пожежні автомобілі?

Кожний автомобіль перебуває на чергуванні в повній готовності, й абсолютно заповнений. На чергуванні знаходиться 1 караул, який виїзджає на місце пожежі протягом 1 хвилини.

Чому ж тоді очевидці стверджують про те, що автомобіля не було 30 хвилин?

Відповідно до маршруту слідування, маршрут був прокладений через залізничний переїзд. Під’їзджаючи загорілось червоне світло. Водій був змушений розвертатись та їхати в об’їзд. Розклад потягів ми не регулюємо. Другий автомобіль був викликаний начальником караулу ще на залізничному переїзді, тому що звідти було видно масштаб пожежі. Другий автомобіль з смт. Мізоч та йому їхати 20 км, це десь 30 хв враховуючи стан доріг та автомобіль ЗІЛ 131. Під час руху автомобіля були сильні опади, що також унеможливлювало їзду на великій швидкості, обмежена оглядовість. Це все також час прибуття, як першого автомобіля, так і другого.

У Здолбунові є кілька пожежних автомобілів. Чому друге авто їхало аж з Мізоча?

На чергуванні в Здолбунов та смт. Мізоч щодобово заступає по 1 караулу на 1 автоцистерні. Є резервний караул. Час зібрання такого в неробочий час 2 год. При виїзді чергового караулу на пожежу відразу було оповіщено резервний караул про необхідність прибуття в частину.

Подейкують, цистерни були порожніми? Як так?

Це неправда. Автомобіль ДПРЧ 18 вивозить 4 т. води. На пожежі, по прибуттю, було подано 2 пожежні стволи з витратою 3,7 л/с. Навіть при нормативному розрахунку: 2 стволи * 3,7 л/с = 7,4 л/с * 60 с/хв = 444 л/хв. Отже 4000 л / 444 л/хв = 9,009 хв. За 9 хвилин повністю виливається цистерна на початковій стадії гасіння, де потрібно максимум води. Коли цистерна стає пуста, вона їде на дозаправку. Другий автомобіль, який визвали, має 2350 л води. Розумієте, що при тих умовах, він став пустий ще швидше. Пожежні змушені подавати воду на більш небезпечні ділянки пожежі, в одночас тим самим економлячи воду поки інший не приїде з заправки.

Куди поїхали на заправку і чому довго не поветались?

Перший автомобіль поїхав на дозаправку до найближчого гідранта, який розміщений в Здолбунів газ. Тиск в гідранті був дуже малий, що призвело до більшого часу заправки.

Варто зазначити, постраждалий під час пожежі здолбунівчанин є патрульним поліцейським. Усіх небайдужих закликають долучитись до збору коштів, аби допомогти родині. Кошти можна перераховувати сюди на картку Привата 5168 7573 1179 0424 Приходько Ніна Михайлівна.

 

Рятувальники звертаються з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки. Перевіряти близкавозахист, обробляти конструкцію даху вогнетривкими матеріалами, перевіряти справність електрики. Та переконують, що роблять усе можливе аби оперативно і максимально якісно виконувати свою роботу.