У самісінькому центрі Здолбунова, одразу за будівлею БКЦ, знаходиться гніздечко служителів правозахисної інституції. На будівлі по вулиці Приходька (вона ж Василя Жука), будинок 4 висить вивіска «Адвокатура України». Але насправді приміщення не існує. Чому саме, – розбирались «Здолбунів Медіа».

Згідно даних кадастрової карти України даного приміщення як окремого об’єкту просто нема.

Та як тільки підійти до цього місця – будинок таки є. Офіси, в яких працюють адвокати, теж не міфічні. На приміщенні знаходиться табличка з зазначеною адресою «Вулиця Приходька 4». Згідно документів це дивним чином виявляється… школа.

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» міська рада зобов’язана була провести незалежну оцінку вартості нежитлового приміщення. Прийняти на баланс об’єкт нерухомого майна згідно документів. Підготувати  їх для оформлення та реєстрації в установленому порядку, права комунальної власності територіальної громади міста.
Згодом дане приміщення опинилося б на балансі комунального підприємства і на аукціоні могло бути вигідно зданим в оренду або бути проданим. В такому випадку суттєво наповнився бюджет міста. Та поки узаконення проплат ймовірно уникають всі сторони, таким чином обкрадаючи своїх громадян.

Це власність всіх адвокатів. Ну наданий час юридично то ще не зареєстровано, скажем так. Скільки платимо оренди ми вирішуємо між собою. Адвокати в цьому приміщенні сплачують витрати по утриманню цього приміщення, – прокоментував адвокат Віктор Януль.

21 грудня 2016 року було внесено зміни до рішення Здолбунівської міської ради про вартість 1 кв. м орендованого майна. Так для комерційної діяльності це 28.62 грн щомісячний мінімум. (Берем орієнтовну площу 25 кв.м. Це майже 9000 грн. Зазвичай на відкрито проведеному аукціоні ця сума в рази перевищує мінімум. А це десь недобудований дитячий майданчик чи не відремонтований шматочок дороги.

Чому ж адвокати сплачують оренду лише згідно домовленостей між собою й абсолютно нічого місту журналісти поцікавились у Здолбунівській міській раді.

– Ми відправили запит адвокатам щодо власності на приміщення і на сьогодні відповіді не отримали, – повідомив заступник мера Володимир Кондратюк.

Чи отримає міська рада відповідь та почне оформлення будівлі – поки не відомо. Та я вважаю, Закон устами й діями охоронців правових інститутів повинен захистити демократичні права громадян, а не найпевніше уникати сплати до казни за оренду. Ми ж у свою чергу будемо розбиратись чи не виявиться випадково дана будівля шкільною, церковною або Будинку культури цементників що знаходяться навколо. Далі буде…..