Направду, критична ситуація склалась з препаратом інсулін на Здолбунівщині. Хворі перестають його отримувати через недофінансування з Державного бюджету, а місцеві чиновники поки не дають жодних запевнень. Цукровий діабет для людини без інсуліну – смерть. “Здолбунів Медіа” розбирались – що і скільки потрібно, аби допомогти мешканцям району, які вже на межі відчаю.

Препаратами, для хворих цукровим діабетом забезпечують в Україні за рахунок субвенції (коштів) з Державного бюджету. Однак, цього річ їх не вистачило, аби покрити повну необхідність в інсуліні. Саме тому, МОЗ надав роз`яснення, що згідно постанови №73 від 05 березня (пункт 2, підпункт 4) частину грошей повинен перекрити місцевий бюджет (сільські, міські та районні ради).  У 2018 році виділено було 1213300 грн, 95% цих коштів у сумі 1138588грн – вже використано станом на вересень. До кінця року згідно з розрахунків є потреба у майже півмільйона гривень, які і сподіваються в Здолбунівській ЦРЛ нададуть з наших бюджетів.

372 мешканці району. 12 з них діти. Більша частина проживає у Здолбунові. Всі в кого сімейний бюджет не витримає навантаження і вони призупинять введення інсуліну – можуть впасти в кому. Саме тому, почали бити на сполох родичі хворих:

“В нас препарату є лише на три дні. Далі що робити я не знаю. Ми готові обходити всі пороги, бити у всі дзвони, бо я просто хочу аби мій чоловік жив. Допоможіть нам. Врятуйте,” – благає здолбунівчанка Тетяна.

Головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк звернувся до міської ради Здолбунова та Здолбуніврайради з відповідними запитами, а також до в.о. начальника управління охорони здоров`я:

“Я відверто б`ю на сполох. Щодня до мене поступає маса звернень, бо люди хочуть жити. Я роблю все можливе, прошу дотягнути хоча б до найближчої сесії ради, аби депутати виділили гроші. Так, скрутні часи, однак життя людей найважливіше і ми повинні зробити все можливе, аби біди не трапилось,” – коментує Владислав Сухляк.

Чи чекати здолбунівчанам допомоги хоча б із однієї рад на Здолбунівщині – стане відомо вже на найближчих комісіях, однак ми закликаємо усіх депутатів не бути байдужими до проблеми що склалась у районі й просити підтримати колег-депутатів та виділити кошти на інсулін.