Здолбунів медіа починає цикл нових публікацій проаналізувавши декларації місцевих чиновників. Завдяки змінам у законодавстві і введенню є-декларування, ми тепер можемо чітко бачити відповідальність обранців, аналізувати достовірність даних і навіть порівнювати з відкритими реєстрами їх правильність.

Таким чином ми виявили, як депутат котрого зовсім нещодавно відпустили на перевиховання, знову порушив Закон. Олександр Андріюк, член “Аграрної партії”, минулого місяця був притягнутий до відповідальності за ч. 2 ст. 350 ККУкраїни «Умисне нанесення побоїв або заподіяння легкого чи середньої тяжкості тілесного ушкодження службовій особі». Однак, депутатська комісія не вважає це порушенням, а суд дозволив через щире каяття пана Олександра – колективу виховувати свого керівника.

Детальніше  : У ЗДОЛБУНОВІ ДЕПУТАТА ВЗЯЛИ НА ПОРУКИ

Ще не минуло місяця як п. Олександр знехтував ЗУ “Про запобігання корупції” і подав невчасно електронну декларацію, незважаючи на те, що таку можливість законотворці продовжили на місяць – до 1 травня.

За порушення вимог стосовно фінансового контролю, антикорупційним законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

Статтею 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність:
– за несвоєчасне подання без поважних причин декларації – штраф від п’ятдесяти до ста  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – коментує юрист з питань контролю діяльності органів місцевого самоврядування

Таким чином, у разі відкриття даної справи правоохоронними органами, депутату вкотре доведеться каятися і пояснювати чому так вийшло, і  сплачувати штраф за порушення.

Нижче наводимо відомості з декларації депутата, що став менеджером зовнішньо-економічної діяльності у своїй компанії. Яка, натомість, як нам стало відомо, не займається даною діяльністю взагалі.