Вже не перший рік Хмельницька АЕС просить надати дозволи і прийняти відповідні Закони «Про погодження будівництва енергоблоків 3 і 4 Хмельницької АЕС».

Для того аби розпочати процес погодження в Кабінеті Міністрів та у Верховній Раді, варто отримати максимальну кількість погоджень місцевих рад. Однак, більшість сіл Здолбунівського району, що знаходяться в 30км зоні – відмовили у такому будівництві.

Варто зазначити, у разі якщо будівництво енергоблоків розпочнеться, згідно з Розпорядженням Кабміну  10% від суми будівництва, а це 7 мільярдів гривень, мають бути розподілені на побудову соціальних об‘єктів у межах 30 км зони. Тобто, на суму близько 700 мільйонів гривень можуть отримати ремонти і будівництва у школах, клубах та ін. села 30 км зони, що є зокрема й на Здолбунівщині.

Як зазначалося на сесії Здолбуніврайради, очікувано будівництво енергоблоків триватиме щонайменш 8 років у разі усіх погоджень у найвищих  кабінетах України. Втім, депутати Здолбуніврайради у більшості утримались і не підтримали такого будівництва. Чи вплине це хоч якось на наміри Хмельницької АЕС – наразі невідомо.

Однак, у будь якому випадку, якщо Хмельницька АЕС отримає дозвіл на початок будівництва, Здолбунівський район має шанс суттєво покращити стан соціальних об‘єктів у особливій зоні. Якщо отримає…