Нині на Рівненщині обирають членів Госпітальної ради. У деяких районах області питання стоять дуже гостро, адже представники громадськості наполягають на незаангажованості даного органу і пропонують туди незалежних членів. Що ж діється на Здолбунівщині,- розбирались Здолбунів Медіа.

Одним із етапів (наказ МЗ України від 20.02.2017 № 165 і – Положення)  щодо створення госпітальних округів, є ініціювання створення госпітальних рад – дорадчого органу, який формується учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації завдань державної політики та організації й розвитку госпітального округу.

Членами Госпітальної ради, відповідно до Положення, є делеговані рішеннями місцевих рад (виконавчих комітетів) представники міст обласного значення, районів, ОТГ. Визначення кількості представників, повноваження, функції, інші питання організації та функціонування госпітальної ради вказано у Положенні;

Здолбунівщину в госпітальній раді представлятимуть 2 члени. Це можуть бути будь які особи, що добре можуть відстоювати інтереси громади в даному органі.

Натомість, Здолбунівська районна рада в проекті рішення чітко прописала, що це мають бути виключно депутати.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ ТУТ

Особливо, цікаво даний проект рішення виглядає, коли у одній з публічних груп у Фейсбуці було ініційовано голосування, щодо кандидатів до госпітальної ради:

Натомість, голова районної ради Олег Дацюк вважає, що проект рішення нікого не дискрімінує, хоч і прописаний з чітко вказаною нормою – депутати :

Ніякої дискримінації. Рішення не є догмою і туди можна вписувати прізвища. Обирати будуть членів госпітальної ради присутні в залі слуги народу (т.т депутати Здолбунівської районної ради – прим. автора.)

Остаточне рішення прийматиметься вже 26 липня на сесії Здолбунівської районної ради. Чи врахують депутати думку громадськості або ж оберуть з поміж себе двох представників, в один із основних дорадчих органів нашої області в зв’язку з реформою медицини – поки не відомо.

Як це відбувалось у Рівному:

Сюжет РТБ – Рівне Госпітальна рада

Фото сайт Децентралізація влади, Олексій Козачок.