1 вересня. Нова Українська школа. Маса надихаючих слів, побажань і стимулу бути кращими та розумнішими. Директори у кожній школі виступили з надихаючими промовами і всі активно розбіглись по класам. Та виявилось – малеча на навчанні буде голодною. Ми ж розбирались – чому і чи на довго?

Харчування в столових шкіл передані в руки приватних підприємців. Їм дається певна сума на яку вони зобов`язані прогодувати пільгову категорію дітей. Це 7 грн з бюджету. Щодо інших, то гроші платять батькі, проте великі суми за обід вони фінансувати не можуть, а ПП не хоче працювати в збиток. Також ФОП повинен сплатити за оренду столової. Він підписує договір і зобов`язаний дотримуватись санітарних норм, якості продуктів, їх щоденної свіжості, завозити це щодня в столову обраної школи. Відповідні органи це контролюють. У разі відхилень хоча б мінімальних – виписують штрафи. 

Далі коли норми дотримані і все налагоджено, підприємець повинен найняти щонайменше 2 людини на роботу. На півставки, адже робота зазвичай до обіду. Це кухар та продавчиня. За них він платить відповідні податки, не рахуючи тих, що він сплачує як підприємець. Враховуючи дефіцит кадрів іноді навіть цей пункт є проблемою, бо за 2000 гривень щоденно зранку хай навіть до обіду працювати – бажаючих не багато.

Відтак, підприємці, що зазвичай обслуговували школи міста відмовився через збитковість. Лишилась на обслуговуванні лише 3 школа та Здолбунівська гімназія. 

Директори шкіл у Здолбунові знали про цей намір ФОП, та очевидно вдіяти нічого не могли, або сподівались…що передумають. Це не перший рік, коли в підприємців очевидно опускаються руки і годувати малечу буквально вмовляють. Як повідомляють у відділі освіти та науки Здолбунівської РДА вихід є, але не простий:

Було б чудово, якби ми могли ввести посаду кухаря в школу і хоча б так полегшити витрати підприємця. Та це мало реально, адже це витрати на які грошей поки нема. Частину шкіл району будемо харчувати в НВК разом з садочками і це хороший вихід. Таке буде запроваджено в Суймах, Білашеві, Новій Мощаниці та ін. Паралельно будемо вести домовленості з підприємцями,”- коментує начальник відділу Ігор Антонюк.

Як запевняють чиновники, до процесу обговорень активно долучається і Здолбунівська районна рада. Є сподівання, що питання зрушить з місця. Важливо, аби і директори в нагальному порядку шукали підприємців і вели з ними домовленості, адже повинні були врахувати ризики ще до початку навчального року. 

Ми ж закликаємо підприємців міста вносити свої пропозиції до Здолбунівської РДА, аби малеча району не лишалась голодною здобуваючи такий нелегкий “граніт науки”.

Головне фото ілюстративне