Днями у с. Гільча чоловік встромив ножа в грудну клітку охоронця кафе. Нині потерпілий знаходиться у реанімації. Колеги оголосили збір коштів на лікування.

У лікарні повідомляють – стан чоловіка покращується. Микола вже самотужки встає на ноги. Наразі, якщо не виникне будь яких ускладнень – чоловік швидко одужає. Операція з лікуванням наразі була оцінена в суму до десяти – одинадцяти тисяч гривень.
Далі лист власниці кафе з реквізитами її картки для зарахування коштів:

Ні миті не вагаючись, стати на шляху озвірівшого, прагнучого крові та вбивства нелюдя з ножем в руках – тільки так міг вчинити герой. Ціною свого здоров’я, ризикуючи життям –  захистити всіх, хто поряд, хто за його спиною. Спинити звіра в людській подобі з ножем в руках, не думаючи про себе – честь і мужність.  Тільки так, по справжньому, по-чоловічи.

 Жах – поряд. Коли не людина – звір в людській подобі, в наркотичному чи алкогольному тумані вихоплює ножа, прагне крові і готовий вбивати всіх навкруг – лише справжні чоловіки, ні миті не роздумуючи, стають у нього на шляху. З голими руками. Не думаючи про себе. Думаючи лише про тих, хто може постраждати, з єдиною метою – захистити за всяку ціну. Бо інакше – не можна. І саме так трапилось два дні тому в Гільчі.

Страшний по силі удар ножем був спрямований в серце героя. Сила ножового удару була така, шо зламалося ребро. Може, саме це й врятувало – лезо ножа змінило напрям удару й пройшло зовсім поряд – лише за 2 міліметри від аорти.

Більше 3 літрів крові було втрачено за лічені хвилини. Пробито легеню – дихати неможливо. Падає тиск – серцю не вистачає крові. Клінічна смерть…

Лікарям вдалося врятувати героя. Медична сестра, що випадково була поряд, втримала жевріючий вогник життя до приїзду швидкої допомоги. Потім – операція, що тривала 6 годин. Працівникам Здолбунівскої лікарні та бригаді лікарів, терміново викликаній з Рівного, вдалося врятувати життя сміливця. Земний уклін їм всім..

 Ще добу герой балансував між життям та смертю…

Микола Петренко врятував від кривавого жаху всіх, хто поряд. Хто знає, яка кривава трагедія могла б статися – навкруг були жінки, молодь.. Хто знає, скільки життів могло бути зламано неадекватним звіром в людській подобі з ножем в руках. Саме Микола Петренко, ні на мить не задумуючись,  став на шляху злочинця.

Детальніше про страшні події – в пресі за посиланнями:

http://zd-media.info/na-zdolbunivshhyni-cholovik-otrymav-nozhem-v-grudy/

http://rivne1.tv/Info/?id=83742

За сухими рядками протоколів, за довжелезним списком медикаментів, які будуть потрібні довгими місяцями реабілітації – і подвиг, і трагедія. Трагедія –  бо потрібні гроші на лікування. Трагедія – бо у вересні вести сина в школу. Трагедія – бо вже ніколи не буде того здоров’я…

Оголошено збір коштів для врятування життя героя. Інтенсивна терапія, медикаменти, реабілітація – все це коштує дорого, на жаль… До цього часу сміливець все ще знаходиться в реанімаційній палаті Здолбунівської лікарні.

Жителі Здолбунова, Гільчі, Миротина, що буди свідками трагедії, допомагають самі, збираючи кошти на врятування життя Миколи Петренко – по сто, по двісті гривень – хто скільки зможе –  та звертаються до всіх небайдужих – не залишимо героя напризволяще.

ДОПОМОЖЕМО ГЕРОЮ, ЩО ЗАХИСТИВ МИРНИХ ЛЮДЕЙ!

Приватбанк  картка 5168 7426 0438 1719  Мельник Руслана Миколаївна

В поліції повідомляють, що сьогодні обиратимуть запобіжний захід злочинцю. Чи відшкодують кошти потерпілому наразі невідомо, адже можливо злочинець не визнаватиме вини…