Вже вдруге на сесії Здолбунівської районної ради погоджуватимуть видобуток піску на Здолбунівщині. Минулого разу його  перенесли. У сесійній залі відбувалось жваве обговорення цього рішення і виявилось питань більше ніж відповідей. Здолбунів Медіа розібрались – хто ж хоче здолбунівський пісок?

На сайті Здолбунівської районної раді ще в червні місяці опубліковано проект рішення, в якому вказано – фірма “Інтер-ресурс” просить дозволу видобувати пісок у Цурківському кар’єрі.

 

Згідно даних Міністерства Юстиції фірма “Інтер-Ресурс” зареєстрована у Рівному і має відповідні КВЕДи на видобуток корисних копалин. Також вона має спільних засновників з чи не найбільшою фірмою на західній Україні , що виготовляє бетон – “Інтер- Бетон”. Це торгова марка ПП “ТОРГБУД-СЕРВІС”.

“ТОРГБУД-СЕРВІС” зареєстровано у Здолбунові. 

 

Кінцевим власником є Юрій Чаборай. Він запевняє, що компанія турбується про свій імідж, є справним платником податків і неодноразово вела перемовини з керівництвом району декларуючи відповідні зобов’язання:

 

“Інтер Ресурс” – це фірма, що планує видобувати пісок для виготовлення якісного бетону в Україні. Всі необхідні податки буде сплачено до місцевих бюджетів, адже ми турбуємося про розвиток Рівненщини і виконуємо усі зобов’язання. Однозначно велись перемовини з керівництвом району. Обговорили фінансову підтримку футбольної команди, освітлення вулиць та відсипку доріг. До речі, декілька вже було відсипано. Раніше певні зобов’язання мав місцевий Водоканал, але чи надходило щось – мені не відомо. “Інтер Бетон” до складу якої входить “Інтер Ресурс” підтримує безліч проектів, декларує себе відповідальним інвестором спрямованим на розвиток і тому сподіваємось на взаємну співпрацю на Здолбунівщині. Тим паче, що фірма здолбунівська – ми зацікавлені в розвитку регіону, – коментує власник мережі компаній пов’язаних з будівництвом Юрій Чаборай.

Цурківський кар’єр відноситься до Уїздецької сільської ради. Сільський голова підтверджує, що власники компанії неодноразово приїздили в село і усно декларували свої наміри про підтримку. Документами займались юрист і жодних підозр у шахрайстві компанією не виникало.

Машину шутеру для відсипки дороги ми вже отримали, але про освітлення то поки усні домовленості. Ну воно і зрозуміло чому – їм ж ще ніхто не погодив видобутку. Депутати чекають представника компанії на сесію. Я їх бачив але ж ще має пройти погодження районною радою. Сільська рада добро дає, ми погоджуємо а завтра сесія – хай вирішують депутати” – коментує Олександр Стернійчук Уїздецький сільський голова.

Наразі, лишається сподіватись, що питання інвестицій в районі депутати вирішать розсудливо і вже на найближчій сесії ми дізнаємось чи видобуватимуть пісок в Уїздцях.

головне фото  – ілюстративне.