12 квітня 2018 року, у Здолбунові відбулось кілька заходів на честь 57 річниці виходу людства в космос. 

Акція “Пікнік біля космонавта”

Традиційне і вже щорічне покладання квітів пам’ятнику “Людині що прагне в космос”, на розвилці вул. Шевченко і Наливайко, на цей раз було у формі пікніку – з піцею і пепсі. Як зазначив організатор заходу – Дмитро Хомицький, мета акції полягає у підвищенні публічного інтересу до освоєння космосу та у надиханні нових поколінь досліджувати Всесвіт.

Отже, о 13:00 біля “космонавта”, як кажуть мешканці Здолбунова, зібралися однодумці і просто небайдужі до прогресу здолбунівчани. Поклали квіти, дістали піцу з пепсі і почали веселе спілкування, щодо місця космосу в буденному житті, а також щодо місця власне нас у цьому Всесвіті.

Фото Ірини Самчук “Нове Життя”

Фото Ірини Самчук

Далі всі разом перемістилися до другого пам’ятника на території адміністрації моторвагонного депо, де також поклали квіти і поспілкувалися з місцевим працівником, який коротко розповів історію цієї “Людини що прагне в космос”. Здолбунівчани дізналися, що автором обох пам’ятників є відомий у нашому краї скульптор Олег Лебедєв, а також, що на місці де стоїть пам’ятник був фонтан, а до нього коло на якому розверталися паровози.

Фото Ірини Самчук

Завершилася акція, обідом у залізничної їдальні, яка знаходиться поряд.

Вечір космічних документалок у Зеленому Газоні

О 19:00 у приміщенні Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва, на відкритому просторі “Зелений Газон”, відбулась друга частина заходів присвячених міжнародному Дню польоту людини в космос.

На “великому екрані” відбувся перегляд надіхаючих відео запуску Falcon Heavy, виступ Ілона Маска з планами колонізації Марса і другі цікаві тематичні відео.

Дмитро Хомицький

Хочемо зазначити, що з 10 по 15 квітня у бібліотеці триває тематична виставка від Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва.

Під час заходу, прозвучала думка, що якихось 100 років тому, більшість світових вчених вважали, що за паровою тягою майбутнє, а літаки ніколи не полетять бо важче повітря, так само і зараз, деякі вчені вважають, що до освоєння космосу ще дуже далеко. Тим не менш, у світі завжди з’являлися люди, які просто робили свою справу і дивилися в майбутнє.

П.С.

На жаль, місцева державна влада і відділ освіти, повністю проігнорували захід.