Відтепер отримати допомогу при народженні дитини в Україні можна он-лайн! (прим. авт. – Що-правда поки реєстрація доступна лише за допомогою електронного цифрового підпису.)

Щойно на засіданні Уряду презентували чергову електронну послугу у соціальній сфері. У 2016 році близько 400 тис. сімей отримали таку допомогу, звернувшись особисто з паперовими документами до відповідних територіальних управлінь соціального захисту. Які б умови обслуговування не були створені, сім’я з маленькою дитиною завжди стикаються з певними незручностями, пов’язаними з необхідністю відвідування органів влади у робочі часи в будні дні.

Відтепер пропонується принципово новий рівень якості обслуговування. Молоді батьки можуть подати такі документи у будь-який зручний час 24 години на добу 7 днів на тиждень через мережу Інтернет, витративши на це кілька хвилин.
Послуга доступна одразу для всієї країни!

Головними викликом реалізації цього проекту стала необхідність запровадження електронної взаємодії між реєстром актів громадського стану Мінюсту та системою призначення допомоги Мінсоцполітики – і нам це вдалося! Що дозволило скоротити кількість документів від суб’єктів звернення – відтепер не вимагається копія свідоцтва про реєстрацію, адже працівники територіальних управлінь соціального захисту можуть онлайн перевірити наявність відповідного свідоцтва в реєстрі актів громадського стану.

І це дійсно круто, адже лише електронна взаємодія здатна здійснити справжній прорив щодо підвищення якості надання адміністративних послуг та ефективності роботи органів влади.

Електронна послуга доступна через портал Мінсоцполітики e-services.msp.gov.ua, а також, згодом, на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

Aleksey Vyskub