Останнім часом все більше громадян прагнуть до покращення свого матеріального становища, вдаючись до шахрайських дій. Шахрайство – справа тонка. Це справжнє мистецтво – ввести в оману людину так, аби та добровільно передала свої заощадження чи майно.

Але прикро те, що часто-густо саме самотні особи похилого віку стають жертвами шахраїв. Дехто проводить так звану грошову реформу, а дехто представившись соціальним працівником чи представником інших організацій виманює останні заощадження у довірливих людей похилого віку.

Тому працівники Здолбунівського відділення поліції вкотре попереджають про обачність та пильність громадян. Ні в якому випадку не вірте незнайомцям, ким би вони не представлялися і що б не пропонували.

Одним із найпоширенішим видом шахрайства є також обман через інтернет-мережу. Як показує практика потрапити в тенета «спритників» можна не лише купуючи товар, а й продаючи його. Дехто до цього ставиться з пересторогою, а дехто, спокусившись на низькі ціни і попадається на гачок шахраїв.

Хтось намагається підзаробити ворожінням, розповідаючи про велику біду, яка скоро може статися, чи страшну хворобу. Аби цьому запобігти потенційні жертви виносять з дому гроші та золоті вироби.

Дехто заробляє на почуттях близьких, рідних нам людей. Зазвичай такі телефонні шахраї телефонують у нічний час, аби співрозмовник мало що зрозумів. Під час нічної розмови, повідомляють про прикрий випадок, який стався з їх родичем. Аби «залагодити» всі проблеми, необхідно терміново переказати певну суму грошей на окремий рахунок.

Пам’ятайте, шахраї – гарні психологи і розраховують саме на вашу довірливість, змусивши до швидких та необдуманих вчинків.

У випадку звернення осіб, які пропонують виконати певні дії за кошти, негайно телефонуйте на номер «102».   

Ярослава Ногачевська, Здолбунівське відділення поліції