Сьогодні відбулася чергова сесія Здолбунівської районної ради, на якій вже традиційно найбільші суперечки серед депутатів виникали при розгляді «медичних» питань.

Зокрема депутати таки прийняли рішення про реорганізацію КЗ «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги». Проте спірне питання про призначення керівника цієї установи (тобто про затвердження Статуту) депутати вирішили перенести на довивчення. Бо законодавча база, яка зараз діє в Україні, дійсно має суперечності щодо того хто має призначати керівника: виключно адміністрація, чи за погодженням з районною радою. Наш сайт має прогноз стосовно того як далі розвиватиметься ця ситуація, але поки дозволимо собі його не озвучувати. 

Також районна рада таки делегувала до госпітальної ради свого другого представника. Ним став Володимир Висоцький. Сподіваємось, пан Висоцький достойно відстоюватиме інтереси Здолбунівського району в цьому органі. Бо інший представник госпітальної ради від Здолбунівщини – заступник голови районної ради Олександр Бухало поки не може похвалитися особливими досягненнями в раді: на президії районної ради, яка була перед сесією, він дослівно сказав, що госпітальна рада “мертва”. Проте, медики не настільки “гарячі” в висловлюваннях і переконані, як тільки запуститься маховик реформи – члени госпітальної від здолбунівщини повинні “боротись” за нашу вторинну ланку медицини.

 

 

Проте найбільший казус виник при розгляді питання про внесення змін до бюджету. Бо саме в цьому рішенні передбачалися кошти у розмірі 80 тис.грн. на виготовлення проектної документації на капітальний ремонт приміщення терапевтичного відділення, що в Мізочі. За це рішення проголосувало 18 депутатів, тобто необхідний мінімум (якби проголосувало 17 – рішення не пройшло б)! Голоси «за» не дали представники фракцій ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та «УКРОПУ», бо депутати від цих фракцій просто не прийшли на сесію.  Принциповим з цієї “коаліції” ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та «УКРОПУ» виявився лише депутат Олександр Колінько. Без нього робота ради була б абсолютно заблокована. Чим викликаний такий демарш – ніхто не зрозумів, адже ніяких заяв з цього приводу не звучало. Таким чином, бюджетне питання «витягнули» представники інших фракцій, зокрема «БПП», які дали найбільше необхідних голосів – 6. От і виходить, що ті, хто на словах готовий «об стіну розбитися», щоб відновити Мізоцьке відділення, коли доходить справа до голосування, тобто до конкретних дій, просто «вмивають руки». Аналогічно ризикували бути не проголосованими питання матеріальної  допомоги на лікування важкохворих, субвенція міському бюджету на електрику учасникам АТО, окремо – штучна нирка, хворим на медикаменти.

Також на сесії розглядалися питання про звіт про виконання районного бюджету за минулий рік, про звіт голови райдержадміністрації про виконання делегованих повноважень, інформація прокурора про стан законності, боротьби зі злочинністю на території Здолбунівського району. Голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук близько години відповідав на питання депутатів, більшість з яких – 14 – його звіт взяли до відома.

Варто зауважити, прокурор Григорій Нижник наголосив на тому, що незаконних ігрових автоматів у Здолбунові нема… Цю інформацію підтвердив і начальник поліції Здолбунова Сергій Криса, незважаючи на те, що з доказами йому раніше доводили протилежне: