Володимир Ковальчук хоче, щоб 25% коштів від загальної суми превиконання бюджету ділили між депутами

25 січня відбулося засідання бюджетної комісії Рівненської обласної ради. Депутати перерозподіляли вільні залишки обласного бюджету, так званий бюджет розвитку. На будівництво двох об`єктів на Здолбунівщині – спорткомплексу і садочку в Новомильську – вирішили виділити по 2 мільйони гривень. Втім екс-голова Рівнеоблради Володимир Ковальчук вимагає негайно задовольнити інтереси всіх депутатів та переглянути рішення бюджетної комісії. Що ж не сподобалося «радикалу» Володимиру Ковальчуку від Здолбунова дізнавалась Ольга Ферар для 4 влада

Вже вдруге Володимир Ковальчук вносить на сесію обласної ради проект рішення, в якому 25% з суми, що мають зважено перерозподіляти на вагомі об’єкти будівництва, пропонує ділити між депутатами на округи. Він вважає, що кожен депутат отримає частинку коштів і зробить щось на окрузі для виборців. Навіть якщо там нічого не будують.

– Драганчук [голова обласної ради] обіцяв не мені особисто, а нашим депутатам, що коли буде ділитись бюджет розвитку, то туди буде враховано наші пропозиції. На мій погляд, цей розподіл відбувся на бюджетній комісії неправильно. Ще нічого не втрачено. Можна врахувати інтереси депутатів обласної ради. Я особисто зустрінуся з Юрієм Благодирем і Олексієм Муляренко і буду їх переконувати, що якщо інтереси не будуть враховані то СТОП. Підводим риску,– говорить Володимир Ковальчук. 

Екс-голова облради пропонує прийняти таке рішення сесії:

– Я знаю, що на лютий плануються ще вільні залишки і я сподіваюсь всіх депутатів врахують при цьому розподілі, бо по-іншому працювати не можна. Якщо коштів не вистачить на всіх депутатів, хай переглядають бюджет розвитку. Щоб не виділяли великих сум на округи. Щоб суми зменшити й шукати з інших джерел фінансування, – додає депутат.

Ми в свою чергу поцікавились в голови ОДА Олексія Муляренка, чи підтримує він таку ініціативу розподілу коштів між депутатами, та чи є вона законною.

– Я відкритий та готовий до спілкування з будь-яким депутатом обласної ради. Зокрема й формуючи пропозиції до переліку об’єктів по бюджету розвитку, ми намагалися врахувати пропозиції більшості депутатів обласної ради. Свідченням того, що пропозиції депутатів були враховані, є позитивне голосування за нього бюджетної комісії, – каже Олексій Муляренко.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко

– Однак щодо спроб пана Ковальчука зустрітися зі мною щодо тих чи інших пропозиції до бюджету розвитку, то справді він телефонував та повідомляв, що планує зустрітися. Щоправда, ані дати, ані часу цієї зустрічі не назвав та попередньо про неї не домовлявся, – розповідає голова ОДА, – А щодо його пропозиції розподілити кошти в рівних частинах серед усіх депутатів обласної ради, то така ініціатива суперечить Бюджетному кодексу, в якому чітко визначено хто може бути розпорядником коштів. Депутатів місцевих ради у цьому переліку немає. Тому звісно ж що ані я, ані будь-хто з виконавців не підуть на відверте порушення закону.

Олексію Муляренку також закидали, що кошти цього року було поділено між партійцями БПП в обласній раді. Ми поцікавилися, чи були якісь домовленості з цього приводу. Цю інформацію голова категорично спростував.

– Такі закиди мене дещо дивують, адже тоді виходить, що і пан Ковальчук, який критикує розподіл бюджету розвитку, є близьким до фракції БПП депутатом. Адже ми цього року передбачили близько 4 мільйонів для Здолбунівського району, який, власне, він і представляє. У виборі об’єктів, ремонт чи реконструкція яких здійснюватиметься коштом бюджету розвитку, ми звісно ж дослухалися до пропозицій депутатів обласної ради, але й враховували першочергову потребу в тому чи іншому об’єкті, а також готовність районної ради виділяти кошти для співфінансування. Жодного іншого критерію при формуванні переліку об’єктів не було, –пояснює розподіл Олексій Муляренко.

Чи буде блокувати роботу сесії обласної ради депутат Володимир Ковальчук, стане відомо вже зовсім скоро. Поки лишається сподіватись, що Здолбунівщина не втратить 4 мільйони гривень на розвиток.

Довідка від ОДА:

«Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобовʼязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Виключний перелік повноважень депутатів місцевих рад закріплений главою 1 «Повноваження депутата місцевої ради у раді» Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», яким не передбачено, що депутати місцевих рад можуть бути розпорядниками коштів місцевих бюджетів.

Крім цього, п. 3 ч. 2 ст. 22 БК України визначено виключний перелік головних розпорядників коштів місцевих бюджетів, серед яких не передбачено депутатів місцевих рад.

Також статтями 90 і 90 БК України закріплено видатки, що здійснюються з обласного бюджету, і серед них відсутні видатки на здійснення повноважень депутатів обласної ради.»

Попри все Володимир Ковальчук стверджує, що між депутатами кошти ділитись можуть і адміністрація області обманює. Надає відповідь документом і посилається на той факт, що в Житомирській області, на його думку, такий розподіл діє з 2006 року:

З аргументом Ковальчука категорично не погоджується депутат Житомирської облради Олександр Ніколайчук. Він пояснює, що у згаданому рішенні мається на увазі розподіл саме між округами, а не між депутатами.

– В нас все законно і логічно, – додає Олександр Ніколайчук.

Александр Николайчук/Facebook via Zhitomir.info 

На жаль, сам Володимир Ковальчук, напевно, до кінця не розуміє про що йдеться в рішенні, яке він лобіює. Можливо, через це йому вже одного разу не вдалося переконати депутатів за нього проголосувати.