Приватна фірма “Тетрамед” подала позов до суду, аби скасувати рішення Здолбунівської міської ради. Що ж депутати проголосували не так?- розбирались Здолбунів Медіа.

З 1996 року власник кафе “Лакомка” орендував земельну ділянку 277 кв.м у центрі Здолбунова. Згодом приміщення продав приватній фірмі “Тетрамед”. Наразі кафе переобладнане під аптеку. Приватники отримавши приміщення вирішили придбати земельну ділянку, щоб не сплачувати постійно орендну плату за землю до міської казни. Для цього вони звернулись до міської ради з проханням включити до переліку земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що підлягає продажу зазначену землю.

Та депутати відмовились продавати ділянку, адже постійне надходження до бюджету вигідніше місту. “Тетрамед” натомість, подав на міську раду до суду. І виграв його.

 

Зазначене рішення суду не дає право без рішення міської ради отримати ділянку в приватну власність. Та однозначно може простимулювати депутатів до включення ділянки у продаж.

Фото Здолбунівська міська рада

Впевнений, що це не глухий кут, але компроміси треба шукати і шукати не в суді. Адже суд може відмінити рішення, але не може примусити прийняти рішення. Питання суто прагматичне. Місту вигідні підприємці, які добре господарюють і сплачують орендну плату, адже не всі землі та ще і в центрі міста є сенс продавати. А якщо вже продавати то не за півтори річні суми оренди. Мені взагалі роль судів не дуже зрозуміла як фактор відновлення справедливості у господарських подібних питаннях. У Києві суд відмінив рішення про обмеження продажу спиртних напої після 22ї години. СУД вирішив! Три людини вирішили, а для чого тоді орган влади, думка депутатів, звернення мешканців. Так і в подібній ситуації. Має бути врахований інтерес всіх сторін: міста, мешканців, підприємців,” – коментує член бюджетної комісії Здолбунівської міської ради Микола Орлов.

Натомість “Тетрамед” вважає, що мають повне право придбати землю і тепер маючи на руках виграний суд, знову рушили до міської ради.

“Ми абсолютно задоволені рішенням суду. Воно законне і правильне. Фірма має право викупити ділянку, тому ми і звернулись до суду і його виграли. 14 числа дане питання будуть розглядати на сесії знову,”- коментує представник “Тетрамед” пані Марія.

Чи далі земельна ділянка буде власністю міста і приноситимете до казни кошти, або буде продана приватній фірмі – дізнаємось вже на найближчій сесії Здолбунівської міської ради.