Нещодавно Здолбунівська місцева прокуратура оприлюднила інформацію щодо повернення на Здолбунівщині у комунальну власність громади приміщення колишнього дошкільного навчального закладу «Вишенька» у с. Мала Мощаниця. Хто і за скільки хотів купити зруйнований садочок і чому це порушення – детально на Здолбунів Медіа.

Прокуратурою встановлено, що частину приміщення колишнього дитячого садочка «Вишенька» у с. Мала Мощаниця Здолбунівського району, яке є об’єктом освіти, було відчужено сільською радою за договором купівлі-продажу фізичній особі для використання в цілях, не пов’язаних з навчальним процесом, тобто не за призначенням. При цьому сторонами правочину проігноровано вимоги статті 16 Закону України «Про дошкільну освіту», відповідно до яких, вивільнені приміщення ліквідованих комунальних дошкільних навчальних закладів використовуються виключно для роботи з дітьми. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні цього позову. Проте після звернення  прокуратури Рівненської області до Апеляційного суду, в останньому попереднє незаконне судове рішення було скасовано, а договір купівлі-продажу приміщення колишнього дошкільного навчального закладу визнано недійсним та зобов’язано повернути його у комунальну власність громади.

Садочок для бізнесу?

Свого часу цю будівлю звели для колгоспного дитсадка. Щоправда, дошкільнята до нього так і не пішли. Дане приміщення утримувалось на балансі сільської ради. 10 серпня 2016 року між Маломощаницькою сільською радою Здолбунівського району в особі сільського голови Нікітюка В.В. та ОСОБА_1 було укладено договір купівлі-продажу 28/100 часток нежитлової будівлі – дитячого садка, загальною площею 131,0 кв.м., який в той же день було посвідчено приватним нотаріусом Здолбунівського районного нотаріального округу Грабар О.А. 

Згідно з реєстром на сайті судової влади частину приміщення вирішив купити Володимир Тимощук, депутат – бізнесмен від партії ВО “Батьківщина” Здолбунівської районної ради. Віддав він за площу 131 кв.м сільському бюджету – 45 821 грн.

 

Проте у договорі не було зазначено, що зміна цільового призначення приміщення неможлива, і приміщення комунальних дошкільних навчальних закладів можуть використовуватися виключно для роботи з дітьми. Депутати і сільський голова “забули” норму Закону при прийнятті рішення і чомусь не висловили заперечень щодо продажу частини приміщення дитячого садочка своєму однопартійцю, адже ймовірно розуміли незаконність даного рішення.

Проте, наразі, через таку колізію в Законодавстві приміщення руйнується і ним не користується ніхто:

“Там повна розруха, вибиті вікна, зірвана плитка, розібрана підлога. В деяких місцях зірвана так, що аж видно пісок. Все розвалюється. Нічого нема. Побитий бетон. Дошкільна група в нас при школі, а там… нічого ” – коментує Ольга Філонюк, секретар Маломощаницької сільської ради.

Таким чином, не займаються там діти, бо на це потрібен великий фінансовий ресурс, й депутат – бізнесмен не зміг розвивати бізнес на території лояльної сільської ради. 

 

На фото: дітлахи- маломощанці, Майстер-клас з писанкарства в публічно-шкільній бібліотеці