Департамент з питань будівництва та архітектури РОДА оголосили тендер на “Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Шкільна з транспортною розв ҆язкою на перехресті вулиць Шевченка, Шкільна та Паркова в м.Здолбунів”. Вартість відповідно проекту більше 5 з половиною мільйонів гривень. “Здолбунів медіа” дізнавались, які перспективи у такого серйозного ремонту для здолбунівчан.

Як відомо, проект ремонту вулиці Шкільної у Здолбунові триває вже тривалий час. Перший тендер було оголошено ще у 2013 році, а роботи фактично розпочались наприкінці 2016 року. Проект містив будівництво розв`язки у формі кола на перехресті Шкільної, Павкової та Шевченка (у народі “біля паровозу”) й дорогу до траси Городище – Староконстянтинів. Вартість такого ремонту становила спочатку близько 6 мільйонів гривень. Однак, згодом його розділили на дві частини. Перша була об`їзна по колу, а інша – від перехрестя до виїзду з міста.

 

Варто зазначити, Рівнешляхбуд виконувало роботи першої частини проекту. Вони були зроблені частково в борг, адже в міському бюджеті коштів забракло, а це 3 з половиною мільйони гривень. Втім, станом на сьогодні з підрядною організацією Здолбуніврада повністю розрахувалась. Іншу частину проекту довелось суттєво коригувати й загальна вартість виявилась близько 9 мільйонів гривень. Як пояснюють в КП “Здолбунівське” причиною стали зміни до вимог щодо ремонту доріг:

Раніше нам було достатньо просто зробити дорогу, а тепер необхідно аби всі були тротуари, всі з`їзди. Тепер ми маємо доробити дорогу до Богдашівського перехрестя, тротуари усі, зупинки, – коментує головний інженер КП “Здолбунівське” Олександр Лозонюк.

Оскільки тендер вже є оголошеним подавати свої пропозиції може будь яка фірма й запропонувавши найнижчу ціну – перемогти. Наразі це сума у 5 з половиною мільйонів гривень. Втім, Олександр Лозонюк зазначає, що роботою Рівнешляхбуду вони дуже задоволені, адже говорить про те, що якість робіт була дуже хорошою. Попри те, що частина депутатів та екс-депутат Рівнеоблради Володимир Ковальчук були проти виконання робіт в борг, та без належного інформування громадян.

Також були суттєві обурення під час виконання робіт активісткою Іриною Ящук. Матеріал Здолбунів Сіті: Здолбунівська дорожня розв’язка – три П

 

Наразі, з власних джерел стало відомо, що частину коштів планує виділити Здолбуніврада на умовах співфінансування. Найбільшої ж частини коштів в раді очікують з держбюджету субвенцією на ремонт доріг. Такі сподівання виправданні, адже в Рівнеоблраді наразі фінансів на цей об`єкт передбачено не було. Втім, як зазначив депутат Рівнеоблради від Здолбунівщини Владислав Сухляк, він сприятиме аби необхідні кошти додали і з обласної казни. Власне, зі Здолбунівського бюджету самостійно профінансувати це неможливо. 

Тому тендер це лише перший крок. Далі залежить від людей, що максимально пролобіюють необхідність фінансування в максимальному обсязі. Аби здолбунівчани не лишились з боргом, або роками недоробленою ключовою артерією міста.

 

Фото: Олег Дацюк, використано скрін з міських відеокамер, Здолбунів Сіті.