Велика кількість людей у селищі Новомильськ після реорганізації КСП стали власниками нерухомого майна. І от же не пощастило їм здати його в оренду. Згодом за винахідливістю певних осіб у людей майно таємно “відібрали й привласнили”. Здолбунів медіа розбиралось, за якими ж схемами та хто на Здолбунівщині вирішив, що легко може отримати нерухомість вартістю мільйони гривень, позбавивши цього права інших селян.

Історія:

1998 року КСП ім. Шевченка, що існувало на території Новомильської сільської ради припинило свою діяльність шляхом реструктуризації. Як тоді і було заведено – майно було розподілено між пайовиками. Це близько 690 чоловік. Кілька майнових комплексів, магазини, склад, телятник та інше було у відсотках розділено між людьми. Володіли вони всім на підставі договору спільного користування. 

В тому ж році трохи згодом власники майна зібрались і вирішили віддати його в оренду ФГ ім. Шевченка. Засновником останнього є Віктор Атаманюк. Майно орендував пан Віктор цілком нормально, аж до поки комусь не прийшла ідея віддати його третім особам. 

Фото Здолбунів Сіті

У 2012 році ФГ ім. Шевченка зібралось на збори під головуванням Віктора Атаманюка  і вирішило розділити майно колишнього КСП. 

“Були збори, пайовики вирішили майно віддати. Це збори не ФГ, а КСП,(в документах інше – прим ред.) Я зараз не маю часу щоб ви читали мені протоколів. Вони в селі там зібрались я і передав. Кількість пайовиків менша на зборах, бо то пайовики того села в якому розділене було. Я не винен, вони вирішили. Я до того відношення не маю, ті люди пішли в сільську раду і оформили права власності. Орендну плату ми платили, але майно ми отримали безоплатно. Ну останні роки не платили, – коментує Віктор Данилович і запевняє що ні в чому не винен і це якась підстава.

 

Проте правоохоронні органи повідомляють, що зборів не було, а підробку здійснювала екс-сільська голова Марія Фішер:

Установлено, що обранець громади, протиправно суміщаючи посаду із членством спостережної ради від співвласників майна реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства, діючи в інтересах приватної структури, підробив у 2007 році та завірив печатками органу місцевого самоврядування завідома неправдиве рішення про передачу їй цілісного майнового комплексу підприємства, ухвалене зборами співвласників майна, які насправді не проводились. 

Згодом це майно частинами віддали трьом пайовикам, що цілком ймовірно були у змові проти колишніх власників КСП ім. Шевченка і заволоділи цим майном. Ще частина так і лишилася у пана Атаманюка в оренді, а це і склади, будівлі, магазини. Допомогти у оформленні документів вирішили у сільській раді під головуванням все тієї обраниці громади яка протиправно суміщала посаду із членством спостережної ради.

У 2012 році отримали у власність за підписом екс- сільської голови Копиткове Марії Фішер приміщення телятника – дві особи. Дмитро Личак та Вікторія Познік. Саме за ці дії Марія Фішер знаходиться під слідством і її судитимуть за кримінальними статтями. Адже пані Марію як мінімум не цікавило, що приміщення телятнику належало УСІМ 470 членам колишнього КСП, а не кільком десяткам які “начебто” були на зборах і вирішили віддати майно. Чи можливо цікавило, але не було перешкод передати його у власність.

 

 

Оскільки правоохоронців теж не зацікавило таке рішення виконкому сільської ради, чи легітимність зборів які передували такій передачі майна і вдалось успішно й без перешкод заволодіти майном, то у 2014 році ймовірно вирішили – “а чому б і не продовжити?”

Таким чином, у 2014 році ФГ ім. Шевченка під керівництвом  зібрались знову. Вирішили передати приміщення складу пану Миколі Бабичу

 

Варто зазначити, що передача відбувалась найпевніше безоплатно (жодних документів – підтвердження оплат – нема) і вже на підставі цього документу, та сама пані Марія Фішер депутату від партії “Свобода” в районній раді  Миколі Бабичу видає рішення з поштовою адресою на склад в с. Новомильськ. І знову ж не переймається вона тим, що це абсолютно не власність ФГ ім. Шевченка, а усіх 470 людей колишнього КСП.

У подальшому за наслідками поданих приватною структурою до виконавчого комітету органу місцевого самоврядування звернень сільський голова підписав рішення, на підставі якого видано свідоцтво про право приватної власності на три об’єкти нерухомості загальною вартістю понад 820 тисяч гривень. Такими діями завдано тяжкі наслідки 470 громадянам – колишнім членам колективного сільськогосподарського підприємства у вигляді незаконного вибуття з їх власності вказаного нерухомого майна. Санкція статей КК передбачає найсуворіше покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Сама пані Марія Фішер наполягає, що  рішень не приймала і не видавала:

Я рішень не видавала. Видавав виконком. На підставі яких документів – зверніться в сільську раду і хай вони вам дають, – коротко прокоментувала пані Марія і кинула трубку.

Таким чином приміщення телятнику перейшло у власність двом пайовикам Дмитру Личаку і Вікторії Позняк, а приміщення складу сину пайовика  Миколі Бабичу.

Вікторія Позняк, Дмитро Личак, Микола Бабич, приміщення складу

Один із набувачів приміщення телятнику Дмитро Личак наполягає на тому, що всі дії відбувались законно:

Все документы есть у следователя. Мы руководствовалисть определенной последовательностью получения помещения и соответственно руководство мы получали от Атаманюка и Фишер, так как мы не являемя гос. служащими или юристами. Действували согласно параметрам которые должны быть выполнены. То что сейчас пытаются доказать что ето не законно я вам ничего не скажу так как я не юрист и не могу ето прокоментировать. Люди продали майновы паї и мы соответственно получили. Есть акт получения денег от нас паевиками, ети все документы есть у следователя. Зборы проводились и то что они были не в полном составе, то я там на тот момент не знал, – коментує один із власників телятнику Дмитро Личак.

Та варто зазначити майно КСП між пайовиками розділялося в відсотковому співвідношенні, і якби їм на зборах виділялось воно в натурі, то автоматично мала б зменшитись загальна відсоткова частка за рахунок відчуження. Сертифікати у Дмитра Личака та Вікторії Позняк мали б бути відчужені в обмін на нерухомість. Проте цього не відбулося. І це не одна причина визнання незаконними дій цих набувачів-пайовиків: 

Відповідно до п. 8.2. Договору про спільне користування майном – у випадку переходу частки до іншого Співвласника в результаті спадкування, купівлі  тощо, умови цього договору є обовязковими для набувача права на частку. п. 4.2. Співвласники мають право самостійно розпорядитися належними частками у праві спільної часткової власності на майно, крім права виділення їх в натурі під час дії договору оренди. Договір орнеди до 19.06.2018 року не припинений в установленому законом порядку. Тому, сам факт виділення майна в натурі є протиправним, оскільки на це існує пряма заборона договором про спільне користування майном. п. Личак та п. Позняк на сьогоднішній день є пайовиками колишнього КСП, а тому для них є обов`язковим для виконання договір про спільне володіння. І тому можна вважати набуття цього майна – протиправним, – коментує юрист сайту “ВСЕ”.

Згодом, Микола Бабич вирішив абсолютно узаконити право власності на даний склад площею 1067.6 м2, що на даний час за попередніми розрахунками вартує близько мільйона гривень. Для таких дій він з паперами які отримав в сільській раді – звертається до здолбунівського реєстратора Вадима Мішури. І отримує право власності. 

Депутат Микола Бабич. Фото Здолбунівська рай. рада

На якій підставі пан Вадим Мішура зареєстрував майно на Миколу Бабича і чи законно – встановлюватимуть вже правоохоронці.

 


Інформаційна довідка. Міністерство юстиції

Дізнатись у депутата- свободівця Миколи Бабича як так вийшло що він заволодів майном людей, що здали його в оренду,як у цьому процесі йому допомогли родички – нам не вдалось, адже автовідповідач говорить про те, що абонент не може отримувати дзвінки. Очевидно знаходиться за кордоном. 

В поліції коментують  дуже скромно. Екс – заступник начальника здолбунівського РВ УМВС Ігор Коцюбинський, що нині є заступником начальника СУ ГУНП говорить:

За даним фактом розпочате кримінальне провадження. Проводиться досудове розслідування. Такий факт виявлено і наразі йде розслідування, – коментує Ігор Коцюбинський

Стурбовані власники майна були просто шоковані коли дізнались, що вже не володіють своїми частинами нерухомості. Почали бити на сполох, але можуть  нічого не отримати назад. Все тому, що ФГ ім. Шевченка якому вони здали його в оренду колись у 1998 році, нині заявило про банкрутство.

 

Чи вдасться повернути майно пайовикам, чи законно діяла група осіб, що наразі є власниками майна, чи в правовому полі ставили підписи наші обранці та інше – вияснятиме слідство та суд. Людям наразі лишається просто чекати…

На підставі зібраних працівниками прокуратури Рівненської області та слідчим слідчого управління головного управління Національної поліції в Рівненській області доказів у кримінальному провадженні повідомлено про підозру одному із колишніх сільських голів Здолбунівського району у вчиненні злочинів, які передбачені ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 1 ст. 32 ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, вчинене повторно). 

 

Публікацію створено за юридичної підтримки сайту “ВСЕ”, YOUCONTROL, реєстрів Міністерства Юстиції, за інформацією пресс-служби прокуратури Рівненщини. Фото Здолбунівська РДА, Здолбунівська райрада, соціальні мережі Ватсап, Вайбер.