Торік терапію у Мізочі зачинили. Такими були вимоги щодо оптимізації лікарні. Проте, певним особам такі дії не сподобались, попри те, що на жаль, відділення не надавало відповідних лікарні послуг. Після цього були політичні інтриги, чвари, стусани і судові позови до лікарні. Судова тяганина стосовно рішення оптимізувати відділення терапії Здолбунівської ЦРЛ тривала понад рік і дійшла аж до Верховного суду…який і поставив крапки у цій історії.

Передісторія 

Згідно з постановою Кабміну від 25.11.2015 № 1024 медицину треба оптимізувати. Це означає, що кошти з державного бюджету будуть надходити на конкретно вказані витрати, які треба суттєво зменшити. В першому варіанті оптимізації Здолбунівській лікарні варто було згорнути 42 ліжко-місця. Та завдяки переговорам головного лікаря Владислава Сухляка з керівництвом області, було отримано розпорядження голови Рівненської ОДА скоротити у 2016 році лише 25 ліжко-місць.

Після цього, головний лікар провів детальний аналіз наповненості відділень, якості послуг, відповідної апаратури, залучив експертів і вирішив за необхідне оптимізувати відділення у Мізочі, аби не довелось “жертвувати” будь яким іншим відділенням лікарні. Варто зазначити, що здебільшого це відділення обслуговувало старших мешканців Мізоча.

Ба більше, відідлення у Мізочі ЦРЛ потребувало шалених капіталовкладень і з величезним дефіцитом у самій лікарні, рішення лишити “все як є” розцінювалося б як необдумане. Саме тому головний лікар озвучував пропозиції розширити відділення  Центру соціального обслуговування населення, що знаходиться на першому поверсі цієї будівлі.

Голова Здолбунівської РДА підтримав рішення щодо оптимізації і відділення було зачинено. Далі вирішувалось можливе переформатування в хоспіс або терцентр. Проте, жодне з них не підтримали депутати.

Варто зазначити, у Мізочі існує амбулаторія загальної практики сімейної медицини в т.ч. з ліжками денного стаціонару. Саме ці заклади згідно реформи очікувано будуть мати всі необхідні функції щодо належного медичного догляду за мешканцями прилеглої території з відповідними направленнями до вузькопрофільних спеціалістів.

Скандали 

Дії щодо оптимізації не зрозуміли певні політики району і розпочали шалений спротив головному лікарю та очільнику РДА. Жодні аргументи, щодо недостатнього фінансування, боргів, неможливості повноцінно функціонувати відділенню – не були почутими. Після цього був ряд рішень районної ради, що були визнані незаконними. На одній із сесій очільник району отримав по обличчю від депутата саме через цей конфлікт.

Читати тут: Суд підтвердив незаконність рішення Здолбунівської райради

Читати тут: Ледь не зламали ніс голові адміністрації прямо в сесійній залі 

Згодом, голова РДА Сергій Кондрачук видав розпорядження

«14. Виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію приміщення терапевтичного корпусу №2 Здолбунівської центральної районної лікарні, що знаходиться за адресою: селище Мізоч, вул.Б.Хмельницького, 5.

Джерело фінансування: кошти на утримання установ охорони здоров’я, державний, обласний та місцеві бюджети.

Згідно якого за кошти районного бюджету мала бути розроблена проектно – кошторисна документація на реконструкцію будівлі і в перспективі ремонт:

Суди

Паралельно, було подано позов до суду з вимогою визнати протиправним та скасувати наказ виконуючого обов’язки головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні від 21 жовтня 2016 року № 149 «Про оптимізацію ліжкового фонду Здолбунівської центральної районної лікарні та скорочення ліжкового фонду терапевтичного відділення № 2 (смт Мізоч)». Та Верховний суд Постановив:

У задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 до Здолбунівської центральної районної лікарні Рівненської області про визнання протиправним та скасування наказу,відмовити.

Таким чином Верховний суд визнає дії Здолбунівської ЦРЛ такими, що відповідають вимогам чинного Законодавства. І поставив крапку: – відділення терапії там бути не може. Єдиним виходом з цієї ситуації могло бути створення ОТГ і тоді, громада сама могла б визначити пріорітетність медичних закладів на своїй території та спрямовувати кошти бюджету на ремонт відділення. Поки ж, на Здолбунівщині немає жодної об`єднаної територіальної громади доводиться керуватись розрахунками в районному бюджеті та Наказами, а не лише політичними переконаннями.

“Ми не повинні займатися популізмом і утримувати недомедицину в районі у вигляді відділення N2 в Мізочі, а саме стаціонарної допомоги. Варто робити одну потужну медичну базу по наданню вторинної медичної допомоги.На сьогодні діє медична реформа якій повороту назад немає. Сьогодні населення має укладати договори з своїми сімейними лікарями,які несуть відповідальність щоб не було запущених випадків з тої чи іншої нозологіі захворювання,бо це буде дорого коштувати самому пацієнтові. І тоді сімейний лікар направляє до вузькопрофільного спеціаліста. Звичайно треба починати з державних мужів які б отримували медичну допомогу тут в Україні,а не за кордоном,тоді б я думаю в нас все було б по-іншому. І такий фактор як проста людська свідомість щодо відношення до свого здоров‘я,в наших людей повинна змінюватися в плані настороженості,а не якось воно буде! Варто також зазначити щодо питання децентралізації,то наш Здолбунівський район пасе задніх – жодної громади.В той час коли в інших районах люди ризикнули першими,не поставили перед собою на першому місці своі теплі крісла,а об’єдналися заради перспективного розвитку громади,отримуючи мільйонні субвенції з Мінрегіонбуду,і вже на сьогодні мають свої медичні установи,садочки та інші соціально важливі для кожної громади об’єкти сфери обслуговування.Тому завжди треба починати з себе, а не шукати в чомусь когось крайнього,ми лише виконавці які також мусять виживати за різних умов” – прокоментував рішення суду головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк.