Нещодавно депутат Рівнеоблради Володимир Ковальчук гучно заявив про те, що ТЗОВ “Комунальних підприємств” є ймовірними шахраями й не обґрунтовують суму боргу за вивіз сміття. Мешканці Здолбунова Вірі Іванівній за наче вигаданим боргом скасували субсидію і жінка лишилась можливості виживати. Проте, ми вирішили розібратись чому не лише Віра Іванівна отримує суму від ТЗОВ “Комунальних підприємств” 1033,36 грн і що це за борг.

Володимир Ковальчук розповів історію Віри Іванівни у себе на сторінці у Фейсбук і також написав про це у місцевому ЗМІ. Пані Віра прийшла на прийом до депутата і розповіла як може “вилетіти в трубу”. Історія здолбунівчанки його “зачепила” і він обґрунтував, чому люди що пов’язані з підприємством – “баригі”:

Цій жінці згадане підприємство «заднім числом» нарахувало борг у сумі 1 тис. грн. Це борг, якого у цієї жінки насправді не було, оскільки на той час, за який нарахований борг, вона навіть не укладала договір на вивіз сміття з цим підприємством. Договір цей вона уклала згодом, і згідно з ним справно сплачує за послуги, як це зазвичай роблять наші пенсіонери, ретельно вираховуючи усе до копійки, щоб тільки на залишитися у боргу перед комунальниками. Віра Іванівна розповіла і про те, що по 1 тис. грн. боргу нарахували усім її сусідам. Тож виходить, що схожу проблему мають багато людей.
Спілкуючись з цією жінкою, порадив їй не платити цього неіснуючого боргу. Натомість вона розповіла, що через несплату «боргу» це підприємство подає інформацію про заборгованість до управління соціального захисту населення, і, як наслідок, їй не буде нараховано субсидію – пише Володимир Ковальчук.

Управління соціального захисту підтвердили, що у зазначеної пані є борг перед цим підприємством. Проте, суму у 1033,36 грн здолбунівчани часто отримують у своїх квитанціях і при чому вона лишається постійно незмінною. Звідки цей борг і чи дійсно підприємство шахрує? Ситуацію прокоментували у ТЗОВ:

1033,36 грн це сума боргу мешканців житла за 3 роки з розрахунку на 4 мешканці згідно з тарифом, що не уклали договір на вивіз сміття. Сума не може зростати, адже не росте термін. 3 роки це строк позовної давності, тому так і вираховується. Якщо людина укладає договір, тоді сума ця може бути перерахована згідно зареєстрованих жителів але борг не списується. Люди навіть без договору користуються послугами підприємства, просто не вважають необхідним за це платити – коментує директор Людмила Бабак.

Пані Вірі дійсно можуть зняти субсидію, проте на допустимі компроміси з “Комунальним підприємством” вона не йде, адже борг не визнає. Як повідомили в управлінні соціального захисту, їй пропонували подати до суду або ж домовитись з підприємством про реструктуризацію. Проте історія даного інциденту триває доволі тривалий час, а Віра Іванівна не надала в відділ соціального захисту жодних необхідних документів для улагодження ситуації. У ТЗОВ “Комунальних підприємств” повідомили, що теж пропонували врегулювати ситуацію, адже договір в неї вже укладений, проте Віра Іванівна має чітку позицію і чекає рішучих дій від Володимира Ковальчука:

Я до 2015 року сміття не викидала. Собі прикопувала в городі. А дещо палила. А інше перегнивало. Тому я не маю платити того боргу. Володимир Ковальчук написав звернення в підприємство де я так і вказала, що сміття не виносила. Буду чекати результату,- коментує Віра Іванівна.

Чи справді Віра Іванівна закопувала роками сміття у дворі достеменно не відомо. Найпевніше, даний конфлікт зможе врегулювати лише суд. Хоча в підприємстві переконані – багато людей користуються послугами, викидають сміття, підприємство свою роботу робить задовільно і вчасно, а договорів у людей нема – послуги лишаються неоплаченими.