Костопільським відділом Здолбунівської місцевої прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно суб’єкта господарювання, який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 191 КК України (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем).

Встановлено, що службова особа під час виконання робіт щодо капітального ремонту Постійненської загальноосвітньої школи 1-3 ступеня протиправно заволоділа коштами районного та обласного бюджетів. А саме, неналежно виконуючи умови договору підприємець свідомо використав матеріали, які є дешевшими, та не відповідали вимогам, визначеним проектно-кошторисною документацією, а різницю, яка утворилась внаслідок придбання та встановлення невідповідної якості матеріалів, привласнив, в результаті чого незаконно заволодів коштами бюджету на суму 20 тис. грн.

Міра покарання, яка загрожує винній особі, – до 5 років обмеження волі або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю на строк до 3 років.

«Матеріали, які є дешевшими» це 58 вікон, які не відповідають проектно-кошторисній документації. Замість вікон з однокамерними склопакетами будівельного призначення енергозберігаючі встановлено вікна з однокамерними склопакетами будівельного призначення звичайні. На думку фахівців, саме цим пояснюється те, що в окремих класних кімнатах відносна вологість значно перевищує допустиму, відчувається різкий неприємний запах цвілі, якою вкрито частину стін, віконних відкосів.

Батьки учнів обурені тим, що керівництво району та районного відділу освіти майже два з половиною роки ефективних заходів щодо усунення відмічених недоліків не вживають.

 

Прокурор Костопільського відділу
Здолбунівської місцевої прокуратури С. Оніщук та Костопіль 24