У 2008 році було заключено Угоду про співробітництво між Здолбунівським районом та повітом Свіднік (Республіка Польща). За цей час делегація зі Здолбунова відвідувала Польщу з ознайомчим візитом. Що правда, це були тодішній голова РДА Віталій Шуль, заступник голови районної ради Яків Мельник, головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Іван Зима.

Наразі влада змінилась і у Свіднику і у Здолбунові. Та контакти не було загублено і поляків радо зустрічали на Здолбунівщині голова РДА Сергій Кондрачук, голова районної ради Олег Дацюк, депутати, керівники установ.

Насичений день сьогодні провели разом з нашими польськими колегами. Відвідали Здолбунівський ліцей залізничного транспорту. База, яка там створена завдяки старанням директора закладу Руслан Шевчук та всього колективу дозволяє виховувати висококласних спеціалістів для такої важливої для країни загалом та району зокрема галузі. Згодом відвідали музей. Директор закладу Олег Тищенко як завжди захоплююче розповів гостям про історію нашого краю. Причому, робив він це однаково вправно двома мовами: українською та польською. Гості ознайомились із експонатами, відвідали музейну кімнату Героїв Майдану та АТО. Зазначу, що наші польські друзі чітко розуміють з ким воює Україна, хто винен у цій війні та роль нашої країни у забезпеченні безпеки для всієї Європи. Далі нашу делегацію люб’язно вітали учні міських ЗОШ №5 та гімназії. У цих закладах, як відомо, вивчається польська мова і вже тривалий час йде співпраця за освітніми програмами з польськими партнерами. Вчителі та діти підготували відкриті уроки, розповіли про свої здобутки. Під час обіду до нас приєднався народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук. Говорили про децентралізацію в Україні та польський досвід цієї реформи. Сьогодні в нашому районі, як і у всій країні, вшановують Шевченка. Гості високо оцінили художню майстерність наших колективів, відвідавши святковий концерт у БКЦ. Мені ж було приємно почути від свого колеги – старости повіту Свідник, що все, що ми робимо, ми робимо із серцем… У Здолбунівській ЦРЛ головний лікар Владислав Сухляк ознайомив нас із хірургічним відділенням лікарні та соляною кімнатою. Я був дещо здивований почути, що поляки не надто задоволені медичною реформою у своїй країні і радять нам не повторювати їхніх помилок. Завершився сьогоднішній день зустріччю в костелі Св.Апостолів Петра і Павла із членами Товариства польської культури Здолбунівщини та обміном сувенірів за вечерею, – прокоментував у себе на сторінці у фейсбук голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.

Варто зазначити, польську делегацію шокував стан наших доріг, та в цілому на Здолбунівщині їм сподобалось. Сподіваємось, що обговорювані проекти які можна починати втілювати буде зорганізовано і такі дружні візити стануть по справжньому результативними.