Проблема бродячих собак у Здолбунові виходить на критичну межу. Мешканці міста благали міську раду звернути увагу на дану проблему  не один рік, але “віз і нині там”. Лікарі б’ють на сполох, адже кількість покусаних людей непомірно росте. Випадки виявленого сказу критично зростають.

“За минулий рік 179 людей були покусані тваринами. 40 з них діти різного ступеню тяжкості. На сьогодні за 3 місяці вже 44 людини. Таких показників у Здолбунові ще не було ніколи. Вакцини держава не закупила. В лікарні її нема. В аптеках теж. Закупити за бюджетні кошти нема механізму та і ціна десь в інтернеті в районі 3000 грн за курс. Лікарі стали заручниками ситуацій. Люди вимагають лікування, а ми не маєм виходів. 6 випадків сказу минулого року у тварин. Ми просто в критичному стані. Скоро Здолбунів стане собачим містом а про комфорт можна взагалі забути,” — коментує лікар Здолбунівської ЦРЛ Олексій Ясен.

Фото Марина Герус.

Враховуючи вартість вакцини цього року, ймовірно утримувати людину для вилову собак і організації притулку виявиться дешевше аніж лікувати покусаних людей і постійно стерелізувати псів.

“Я вірю, що незабаром собакам буде надано більше свободи, волі і демократії аніж громадянам України. Можна їм паспорти видавати але їх агресивність до нас це не зніме,- додає п. Олексій.

Головний лікар Владислав Сухляк звернувся до Держпродспоживслужби з проханням, аби служба ветеренарної медицини встановила нагляд за небезпечними собаками. Це може зменшити хоча б кількість призначення щеплень. Адже вони призначаються дуже часто через те, що знайти і вирахувати чи тварина хвора на сказ неможливо.

Проте в міській раді стверджують, що ніяк не можуть вплинути на дану проблему окрім стерилізації.

Здолбунівська міська рада повідомляє, що згідно Закону України «Про жорстоке поводження з тваринами» та змінами до Закону в червні 2011року, заборонено будь-які дії по знищенню безпритульних тварин. Відлов тварин здійснюється лише для їх стерилізації з подальшим випусканням в місця де вони відловлені . Заключено угоду з вет.лікарем на проведення стерилізації. Станом на 15.03.2017 в міському бюджеті передбачено 18тис.грн на стерилізацію безпритульних тварин,”- коментує заступник міського голови Володимир Кондратюк.

Фото Олексій Козачок. 

Як вирішити проблему?

Далі по тексту пресс реліз Рівненської обласної ради:

Сьогодні відбулося засідання конкурсної ради з проведення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. На другому пленарному засіданні 17 березня депутати облради виділили на проведення конкурсу 800 тисяч гривень.

Конкурс проектів розвитку територіальних громад проводиться щороку. У ньому можуть брати участь проекти, розроблені сільськими, селищними, міськими, районними радами Рівненської області, або розроблені та подані спільно кількома територіальними громадами. За останніх шість років завдяки конкурсу було реалізовано 76 проектів загальною вартістю 9,2 мільйони гривень (зокрема, 2,9 млн. грн. становить співфінансування з обласного бюджету).

Конкурс оголошено сьогодні. У міської влади є всі шанси облаштувати притулок для собак. Потрібне лише бажання.