Прецедент для нашого району. Фракція “Аграрної партії” склала третину в бюджетній комісії (4 з 11), при чому нахабно за підтримки ради, увійшла туди з грубим порушенням Закону. Чому тепер долю всіх бюджетних коштів вирішиватимуть в більшості аграрії і взагалі як так сталось – описує Здолбунів Медіа.

Сьогодні відбулась позачергова сесія Здолбунівської районної ради. На ній приймався ряд рішень і в тому числі зміни в комісіях та звернення до керівництва України.

Новоприбулий депутат від Аграрної партії Микола Висоцький заявив про намір бути включеним в бюджетну комісію районної ради. Таким чином більшість представників “Аграрної партії” стали членами основної і найважливішої комісії. ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” каже про те, що має бути дотримана пропорційність при розподілі депутатів по фракціям.

Але кого цікавить рівність і демократичність коли є ще одна норма, що дозволяє депутатам обирати комісію до якої вони хочуть бути включеними?

Микола Висоцький

В цивілізованому світі кожна фракція має право на постійне представництво в комісіях. Коли ціле партійне представництво йде в одну комісію, то це порушує права інших фракцій. Депутати ж Здолбунівської районної ради погоджуються на те, що віддають основну задачу – перерозподіл бюджету в майже одні руки. Тепер третина комісії – Аграрна партія. Проте, депутати могли не підтримати таке на сесії. Чого вони не зробили.

Та основним порушенням цієї сесії стало взагалі розгляд даного питання. Згідно ЗУ “Про доступ до публічної інформації” проект мав бути оприлюднений за 20 днів до його розгляду.

Даний проект рішення був опублікований на сайті 17 березня. 20 робочих днів було недотримано і це питання взагалі не мало виноситись сьогодні  на сесію. Натомість районна рада на чолі з головою  Олегом Дацюком знехтували нормою Закону.

Взагалі в Україні дуже багато скасованих рішень через недотримання термінів розгляду проектів. Так депутат Володимир Ковальчук судився з обласною радою аби його поновили на посаді через недотримання цієї норми Закону. Подібне рішення скасували і в іншому куточку України:

Важливо, що проти такого рішення своїх колег категорично виступив депутат районної ради від «Батьківщини» Олександр Колінько. З трибуни він заявив, що ця районна рада вкотре зганьбила себе такими рішенням.

Олександр Колінько

«Такого раніше ніколи не було» – сказав пан Олександр.

Підтримав свого колегу і голова фракції «Самопоміч» Юрій Шадий.

«Тоді також запишіть і всіх наших депутатів у бюджетну комісію» – сказав він.

Але «Самопоміч» в бюджетну комісію депутати «записати» відмовились. Навідміну від представника Аграрної партії.

Василь Тимощук

” Я подав звернення до ради, щодо отримання строків оприлюднення проекту рішення. Якщо він справді був оприлюднений на сайті 17 березня то це ГРУБЕ порушення Закону і цілком можливо, що ми із колегами з інших фракцій скасовуватимемо це рішення в суді,”- коментує депутат районної ради Василь Тимощук.

Якщо депутати таки звернуться до суду і він скасує сьогоднішнє рішення, то це вже буде прецедент. Вже вкотре районна рада нехтує регламентом, Законом і будь якими моральними нормами.

Загалом на цій сесії, яка була позачерговою і мала б пройти швидко, було багато цікавих питань та ситуацій. Деякі з них стосувались корупції. Про це йтиметься у наших наступних матеріалах.