КП “Здолбунівське реєстраційне бюро” зачинили не даремно. Все тому, що не вперше воно славиться неправомірними реєстраційними злочинами. Цього разу службовця підприємства судитимуть за крадіжку готелю у Білій Криниці вартістю понад 6 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ й передачу його постороннім особам. 

Службовець, діючи умисно, усупереч вимогам законодавства  України, передав неуповноваженій особі дані, необхідні для доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, внаслідок чого від імені вказаного державного реєстратора було протиправно здійснено реєстраційні дії щодо зміни права власності на об’єкт нерухомості, на який накладено арешт. Внаслідок таких дій право власності на дане майно (будівля готелю в одному з районів області) було незаконно зареєстроване за іншою юридичною особою, а згодом – і фізичною особою. Внаслідок зазначених неправомірних дій  державного реєстратора завдано значної шкоди юридичній особі – набувачу майна,як стягувачу у виконавчому провадженні, на суму понад 6,1 млн грн. Тепер міру відповідальності державному реєстратору визначить суд. Санкція статті КК передбачає покарання у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк,- повідомляє прокуратура області.

Тобто, мінімум, що йому загрожує – штраф у самі 8500 гривень. Однак, це вже не вперше здолбунівські реєстратори славлять область можливістю махінацій з чужим майном. Раніше Мінюст теж позбавляв їх доступів до реєстру.

Варто зазначити, ще у 2016 році активісти закликали не створювати КП, для дублювання послуг ЦНАПу. Проте тоді до них не дослухались:

Навіщо винаходити велосипед, а не зробити єдиний ЦНАП для усієї громади району? В одному приміщенні з єдиними правилами. Щоб клієнт легко орієнтувався в цьому і отримав якісну і швидку послугу? Байдуже, хай навіть юридично в одній будівлі будуть установи різного підпорядкування. КП чи це не КП – людям байдуже – повірте! Вони хочуть якісні послуги, а не черговий поділ сфер впливу на серед депутатського корпусу. Час піднятися над власними амбіціями і інтересами, а зробити краще для свій земляків. 
Всі проблеми з наказами і штаними розписами громадські активісти зрозуміли і готові працювати над проблемою їх вирішення на обласному та загально державному рівні. 
Сподіваюсь в районі таки знайдуть порозуміння, що до цієї теми і підуть шляхом єдиного Центру надання адмінпослуг. А депутати віднайдуть кошти не тільки на реєстрацію чергової комунальної юрособи, а й на забезпечення належних умов роботи такого центру та комфорту відвідувачів. І міська рада Здолбунова мала б зайняти конструктивнішу позицію, а не позу. 
Якісні зміни треба не імітувати, а робити їх,- після розголосу у ЗМІ написав журналіст Юрій Дюг.

Складно наразі оцінити, шкоду психологічну й фінансову людей, що втратили нажите завдяки махінаціям реєстраторів. Проте, сподіваємось прокуратура доб`ється належного покарання злодюгам.

Фото Здолбуніврайрада. Вадим Мішура. Директор КП.