У Здолбунові планують будувати новий багатоквартирний будинок. Хто його зводитиме, де саме і чи все законно – дізнавались Здолбунів Медіа.

14 жовтня 2013 року Здолбунівська міська рада здає в оренду земельну ділянку площею 0.25 га під будівництво фірмі «Будівельник – 2». Ділянка знаходиться в жилому мікрорайоні Здолбунова, по вулиці Л. Українки.

На той час ділянку оцінили в 408295 грн і встановили орендну плату 20414 грн у рік.

Та за майже 4 роки будівництва на жаль, так і не почалося. Проте проблем з несплатою “Будівельником – 2” податку, міська рада Здолбунова не мала.

“В міській раді мені повідомили, що заборгованості по сплаті оренди дана фірма не має і навіть були переплати,” – повідомляє депутат міської ради Дмитро Сирота.

На сесію міської ради 17 березня, винесений проект рішення про можливість здачі даної ділянки в суборенду ОБСЛУГОВУЮОМУ КООПЕРАТИВУ “ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ “РІДНЕ МІСТО”.

Що примітно, створений він у січні місяці цього року у місті Острог. Засновниками теж є не здолбунівчани.

Як виявилось Роман Драчук 28 річний мешканець Острога є засновником не лише цього кооперативу.

Всі фірми є тісно пов’язаними у сфері будівництва. Аналогічно створеним до «Рідне місто» є ЖБК «Карпатський» в Острозі.
Наразі за пошуком у Гугл це ЖБК успішно продає квартири у новобудові Острога.

Ми намагалися отримати коментар, щодо планів будівництва у Здолбунові в засновника фірм і кооперативів Романа Драчука.

Фото із соц, мережі Вконтакті

«Всю детальну інформацію, щодо будівництва ми зможемо вам надати після узгодження всіх проектних документів»- повідомив засновник Роман Драчук.

Чому ж саме новостворений обслуговуючий кооператив?

Згідно 41-ї статті Земельного Кодексу України. Йдеться  про те, що для житлово-будівельних кооперативів земля може передватися як безкоштовно у власність, так і на правах оренди:

«Житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.»

Що таке житлово-будівельний кооператив, пояснює вже Житловий кодекс Української РСР, який досі діє у незалежній Україні, і дозволяє громадянам об’єднуватися для побудови багатоквартирного житла, а також Примірний статут житлово-будівельного кооперативу. Житлово-будівельний кооператив, створений з вимогами цих нормативно-правових документів, має право безкоштовно отримати у власність землю під будівництво житла – без аукціону і без торгів. Ось ці вимоги:

– члени кооперативу повинні постійно проживати у місті, де будуватиметься житло;

– потребувати поліпшення житлових умов і стояти у квартирній черзі;

– стояти на обліку бажаючих вступити до кооперативу при підприємстві, установі, організації або виконкомі ради;

– мати вік до 30 років.

– членів кооперативу має бути щонайменше п’ятеро, але загалом членів кооперативу повинно бути стільки, скільки й квартир у запланованому будинку.

А як відбувається насправді. Троє ділків вирішують заробити на продажу квартир у багатоповерхівці. Для цього вони створюють, по суті, фірму. Щоб вона могла безкоштовно отримати у власність землю, вони називають її житлово-будівельним кооперативом – ЖБК. При цьому вимоги Житлового кодексу для створення будівельного кооперативу відверто ігноруються. Бо завдання структури – не забезпечувати житлом своїх членів, а заробляти гроші. Саме за такою схемою намагались отримати ділянку ЖБК «Рівбуд» у Рівному. Про це повідомляє 4 влада. Дана схема є доволі поширена в не зовсім чистих на руку забудовників аби зекономити кошти на купівлі землі та податках.

Чи віддавати ділянку в суборенду кооперативу і мати шанс нового будівництва у місті, або ж не ризикувати і просто здавати землю в оренду з можливістю її потім продати – вирішуватимуть депутати вже на найближчій сесії.

Публікацію створено за допомогою сайту youcontrol.